PRIRODNA I KOMERCIJALNA KOZMETIKA – NAUČITE RAZLIKE

Prirodna, ekološka, organska… Koliko puta ste naletjeli na ove opise prilikom kupnje novih kozmetičkih proizvoda? Vjerojatno češće nego ste htjeli. Naučite što je doista prirodna kozmetika i kako ju prepoznati.

Danas sve može biti opisano prirodom, no takav stav škodi krajnjim korisnicima koji u konačnici nisu sigurni što kupuju. Mnogi upiti na našim društvenim mrežama i e-mailu govore nam o tome kako su ljudi i dalje nepovjerljivi prema sintagmi “prirodna kozmetika” i kako ne znaju što sve uključuje. Vrijeme je da pružimo odgovore.

Gloria

 

Prirodna i komercijalna kozmetika - naučite razlike

Prirodna, ekološka, organska… Koliko puta ste naletjeli na ove opise prilikom kupnje novih kozmetičkih proizvoda? Vjerojatno češće nego ste htjeli. Naučite što je doista prirodna kozmetika i kako ju prepoznati.

Danas sve može biti opisano prirodom, no takav stav škodi krajnjim korisnicima koji u konačnici nisu sigurni što kupuju. Mnogi upiti na našim društvenim mrežama i e-mailu govore nam o tome kako su ljudi i dalje nepovjerljivi prema sintagmi “prirodna kozmetika” i kako ne znaju što sve uključuje. Vrijeme je da pružimo odgovore.

O čemu pričamo kada pričamo o prirodnoj kozmetici?

Prirodna kozmetika označava preparate dobivene isključivo iz prirodnih sastojaka. Takvi preparati nemaju umjetne industrijske sastojke kao većina kozmetičkih preparata velikih kozmetičkih magnata. Ona nema mineralna ulja, silikone, parafine, sintetičke konzervanse, boju, genetski modificirane sastojke i nije testirana na životinjama. Ona također ne sadrži parfeme – kozmetika s jakim mirisom često uključuje umjetne spojeve koji kopiraju miris iz prirode, a miris stvarnih prirodnih sastojaka se u prirodnoj kozmetici gubi u procesu proizvodnje. 

Iako je divno mirisati određeni preparat koji simulira vaša osjetila, u preparatima s intenzivnim mirisima to označava čistu kemiju. Kemija nije dopuštena u prirodnim proizvodima.

Kako znati da je neka prirodna kozmetika doista - prirodna?

Sastojci i deklaracije, naravno. Čitajte ih temeljito i uzmite u obzir da mala slova čine razliku. Ako neki proizvođač skriva podatke, znajte da on ipak nema sve prirodne sastojke i nastoji vas obmanuti u najmanju ruku. Uvid u sve sastojke omogućuje i vama da provjerite jeste li alergični na neki sastojak, imate li iskustva s kombinacijom sastojaka koje proizvod nudi i slično.

Kako djeluje prirodna kozmetika?

Ukratko - njezini sastojci puštaju kožu da sama radi na proizvodnji i obnovi kolagena, elastina, vlage i lipida koji su potrebni za zaštitu i obnovu kože lica. Proces koji potiče prirodna kozmetika radi na aktivaciji prirodnih procesa umjesto da ih nadomješta u vašoj koži i tijelu. Svaka dobra prirodna kozmetika upit će se u dublje slojeve kože, kojima je sama kozmetika i namijenjena, a njihova biorazgradnja (a ne taloženje) je zajamčena.

Zašto je prirodna kozmetika skupa?

Prvenstveno zbog sastojaka. Prirodna kozmetika upotrebljava sastojke koji se ne mogu pronaći tako lako u masovnoj proizvodnji. Drugi razlog je i rok trajanja. Kozmetika koja ima dugo vrijeme trajanja najčešće nije dobra za kožu jer se u njoj najčešće nalaze umjetni dodaci koji joj produljuju mogućnost stajanja na policama. Prirodna kozmetika ima kratko vrijeme trajanja jer ne sadrži konzervanse, a time vas i potiče na svakodnevno korištenje preparata.

Imajte na umu i da ova vrsta kozmetike nije odmah učinkovita i da nijedna stvar dobra za vaše zdravlje ako djeluje odmah. Kada popijete tabletu protiv temperature, temperatura se vrati nakon nekog vremena, zar ne? Prirodna kozmetika djeluje sporo, ali kada uspije u obnovi kože daje učinak koji ste željeli postići.

Zašto je prirodna kozmetika bolje od komercijalne?

Jeste li se ikada susreli s navikavanjem na neki proizvod, pa ste ga morali mijenjati? Ovaj efekt događa se kada koža razvija antitijela na umjetne kemijske sastojke te njihovo djelovanje više nije efektivno.

Prirodna kozmetika nema problema s ovime. Kao što ćete u narodu čuti pouku kako “meda nikada dosta”, tako se vaša koža nikada neće susretati sa zasićenjem ove kozmetike. Ona ne stvara ovisnost kože i ne dovodi do smanjenja učinka. Ako naiđete na kremu koja je doista prirodna i pristaje vašoj koži, možete ju koristiti do kraja života i uvijek će imati isto djelovanje kao i prvoga dana.

Postavke kolačića na ovoj web stranici postavljene su tako da 'dopuštaju sve kolačiće' kako bi vam pružili najbolje iskustvo. Molimo kliknite Prihvati kolačiće za nastavak korištenja stranice.
Uspješno ste se pretplatili!
Ovaj email je registriran